SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Nie Piast, a Legia awansowała dalej!

Środa, 26 Wrzesień 2012 21:34
Piast Gliwice zmierzył się z Legią Warszawa w 1/16 Pucharu Polski. Do dalszej części rozgrywek awansował zespół ze stolicy.

Starcie Piasta z Legią zapowiadano jako najciekawszy pojedynek tejże fazy rozgrywek Pucharu Polski.

Pod koniec pierwszej połowy spotkania do siatki Jakuba Szmatuły trafił Michał Kucharczyk, który otworzył wynik. W drugiej połowie Piast konsekwentnie grał swoją piłkę. Stworzył sobie kilka korzystnych sytuacji do zdybycia gola, jednak nie potrafił ich wykorzystać. Legia w 60. minucie zdołała podwyższyć wynik na 2-0 po bramce z najbliższej odległości Jorge Salinasa. Piast nie mając nic do stracenia rzucił sie do ataku. Po rzucie wolnym Krzycki przytomnie dograł futbolówkę do Cuerdy i dał nadzieję swojej drużynie na coś więcej niż tylko 1-2 dla "Piastunek".

Pod koniec spotkania Paweł Pskit ukarał jeszcze Łukasza Krzyckiego czerwoną kartką za faul na Januszu Golu.

Gliwiczanie rozegrali dobry mecz. Starali się odrobić stratę dwóch bramek do warszawskiej Legii. Po części to im się udało.

Piast Gliwice 1-2 Legia Warszawa

0:1 Kucharczyk 42'
0:2 Salinas 60'
1:2 Cuerda 73'

Żółte kartki: Cuerda, Suler.

Czerwona Kartka: Łukasz Krzycki.

Piast: Szmatuła, Bzdęga, Cuerda, Krzycki, Sidqy, Cicman, Lazdins, A. Jurado (54' Zganiacz), Podgórski (70' Izvolt), R. Jurado, Sikora.

Legia: Skaba,Jędrzejczyk, Suler, Choto, Rzeźniczak, Salinas (76' Kosecki), Furman, Gol, Radović, Żyro (90' Kopczyński), Kucharczyk.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).