SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Jastrzębianie idą za ciosem!

Niedziela, 09 Grudzień 2012 12:20
Jastrzębski Węgiel idzie za ciosem i zwycięża po raz piąty z rzędu. W jastrzębskiej Hali Widowisko-Sportowej przy Al. Jana Pawła II po dziwnym meczu pokonał AZS Politechnikę Warszawską 3-2.

Spotkanie świetnie ropoczęło się dla przyjezdnych z Warszawy. Jastrzębski Węgiel jednym słowem "odpuścił" i przegrał seta do 20. Jastrzęianie wzięli się do roboty po przerwie i w drugim secie pokazali, że mogą wygrywać bardzo wysoko. Formą błyszczał Michał Łasko, który bez zawahania kończył ataki przy siatce.

Trzeci set to kolejna naprzemienna forma obu drużyn "Set za Set!". Tym razem rozpoczyna się od złego bloku Czarnowskiego na Politechnice. Seria błędów Martino, najpierw zły atak, a później nieudana zagrywka tylko oddala jastrzębian od AZS-u. Set bardzo podobny do poprzedniego został przegrany przez gospodarzy do 16.

Czwarty już set mógł być decydujący do Politechniki. Jednak dobry początek Jastrzębskiego Węgla i miażdżąca przewaga gospodarzy (10:1) nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł podopiecznym Jakuba Bednaruka. Ciężkie do przyjęcia zagrywki Michała Łasko i do tego znakomite bloki Kubiaka to tylko część dobrej gry podopiecznych Lorenzo Bernardiego. Jastrzębski Węgiel wygrał tego seta 25:11 i przygotowywał się do ostatecznego starcia.

Tie-break znakomicie rozpoczął się dla Jastrzębskiego Węgla. Najpierw po ataku Michała Kubiaka było 1-0, a potem w ofensywie równie dobrze spisał się Michał Łasko i było już 2-0. Przewaga dwóch oczek utrzymywała się do momentu 9:7. Jastrzębianie po raz pierwszy prowadzili trzema punktami po ataku Michała Kubiaka (10:7). Strata została zniwelowana do dwóch punków po poproszeniu gości o challenge na 10:8. Gospodarze utrzymali prowadzenie do końca i wygrali 15:13. W całym meczu 3-2.

MVP spotkania został wybrany Łukasz Polański.

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (20:25, 25:13, 16:25, 25:11, 15:13)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Martino, Polański, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) – Malinowski, Violas, Czarnowski, Gierczyński.

AZS Politechnika Warszawska: Szymański, Drzyzga, Wierzbowski, Pawliński, Nowak, Zajder, Potera (libero) - Adamajtis, Olenderek (libero), Siezieniewski, Dryja.