SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Podbeskidzie w pierwszej, Ruch w drugiej!

Piątek, 28 Wrzesień 2012 23:20
W kolejnych derbach Śląska zmierzyło się Podbeskidzie Bielsko-Biała z Ruchem Chorzów. Ten drugi "śmiga" ze zwycięstwami! Po raz kolejny przegrywając w meczu, potrafi wygrać całe spotkanie!

Pierwsza połowa dała nadzieję kibicom na dobrą grę ze strony bielskiego zespołu. Pierwszy celny strzał w meczu i już bramka. Tak w dużym skrócie można podsumować pierwsze 16 minut gry. Kamil Adamek zagrywa do Roberta Demjana, a ten w zamieszaniu z obrońcą dochodzi do piłki i otwiera wynik meczu.

W drugiej połowie, od pierwszych sekund źle w mecz wpasowali się podopieczni Roberta Kasperczyka. Cofnęli się całkowicie do defensywy i liczyli na zdobycie gola z kontry, utrzymując wynik z szesnastej minuty. To się jednak nie udało! W 68. i 84. minucie duet Piech-Jankowski pokazali na co ich stać! W pierwszej sytuacji Arkadiusz Piech z górnej futbolówki zgrywa do Macieja Jankowskiego, a ten uderzając nie dał żadnych szans Bąkowi na obronę tego strzału. W drugiej akcji Piech otrzymuje piłkę od Jankowskiego i pokonuje po koźle golkipera Podbeskidzia.

Niewątpliwie bohaterem spotkania był Arkadiusz Piech, który zaliczył bramkę i asystę przy współpracy z Maciejem Jankowskim.

Robert Kasperczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała): -Wypada mi tylko przeprosić za to, co drużyna pokazała chwilami w drugiej połowie. Podejrzewam, że chłopcy nawet sami nie wiedzą co się stało. Niestety był to czwarty mecz, w którym prowadzimy 1:0 i nie dowozimy ani jednego punktu.

Jacek Zieliński (Ruch Chorzów): -Cieszymy się ze zwycięstwa. Raz, że cieszy mnie wynik, a dwa, że postawa drużyny. Graliśmy w piłkę i to zostało nagrodzone. Mamy trzy punkty, idziemy w górę tabeli i czekamy na kolejne mecze.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 Ruch Chorzów

1:0 Robert Demjan 16'
1:1 Maciej Jankowski 68'
1:2 Arkadiusz Piech 84'

Żółte kartki: Marek Sokołowski, Damian Chmiel, Piotr Koman.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Mateusz Bąk - Krzysztof Król, Damian Byrtek, Michal Piter-Bucko, Marek Sokołowski - Damian Chmiel, Dariusz Łatka, Piotr Koman (81' Liran Cohen), Mariusz Sacha (64' Piotr Malinowski) - Kamil Adamek (54' Fabian Pawela), Robert Demjan.

Ruch Chorzów: Michal Pesković - Marcin Kikut, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski - Jakub Smektała (59' Maciej Jankowski), Marcin Malinowski, Gabor Straka (62' Filip Starzyński), Marek Zieńczuk, Pavel Sultes - Arkadiusz Piech (88' Żeljko Djokić).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).