Poznaliśmy terminarz rozgrywek ENEA Ekstraligi na sezon 2013. W pierwszym meczu sezonu CKM Włókniarz S.A. Częstochowa podejmie na własnym stadionie ekipę z Zielonej Góry.
Inauguracyjne spotkania rundy zasadniczej odbędą się 1 kwietnia przyszłego roku. Natomiast tydzień później "Lwy" zmierzą się na wyjeździe z "Jaskółkami" z Tarnowa. Cały terminarz prezentuje się następująco:
TERMINARZ DMP 2013
Część zasadnicza
1 runda: 1 kwietnia (poniedziałek)
Rzeszów – Bydgoszcz
Gorzów – Leszno
Toruń – Tarnów
Częstochowa – Zielona Góra
Gniezno – Wrocław
2 runda: 6 kwietnia (sobota)*, 7 kwietnia (niedziela)
Tarnów – Częstochowa
Bydgoszcz – Gniezno
Wrocław – Gorzów
Leszno – Toruń
11 kwietnia (czwartek) – data rezerwowa
3 runda: 13 kwietnia (sobota)*, 14 kwietnia (niedziela)
Tarnów – Leszno
Gorzów – Rzeszów
Toruń – Wrocław
Częstochowa – Bydgoszcz
Gniezno – Zielona Góra
4 runda: 21 kwietnia (niedziela)
Rzeszów – Częstochowa
Zielona Góra – Bydgoszcz
Toruń – Gorzów
Wrocław – Tarnów
Leszno – Gniezno
25 kwietnia (czwartek) – data rezerwowa
5 runda: 27 kwietnia (sobota)*, 28 kwietnia (niedziela)
Tarnów – Gorzów
Zielona Góra – Toruń
Bydgoszcz – Wrocław
Częstochowa – Leszno
Gniezno – Rzeszów
6 runda: 5 maja (niedziela)
Rzeszów – Tarnów
Gorzów – Gniezno
Toruń – Częstochowa
Wrocław – Zielona Góra
Leszno – Bydgoszcz
9 maja (czwartek) – data rezerwowa
7 runda: 11 maja (sobota)*, 12 maja (niedziela)
Rzeszów – Wrocław
Zielona Góra – Leszno
Bydgoszcz – Toruń
Częstochowa – Gorzów
Gniezno – Tarnów
8 runda: 19 maja (niedziela)
Tarnów – Bydgoszcz
Gorzów – Zielona Góra
Toruń – Rzeszów
Częstochowa – Gniezno
Leszno – Wrocław
23 maja (czwartek) – data rezerwowa
9 runda: 25 maja (sobota)*, 26 maja (niedziela)
Rzeszów – Leszno
Zielona Góra – Tarnów
Bydgoszcz – Gorzów
Wrocław – Częstochowa
Gniezno – Toruń
2 runda: 30 maja (czwartek)
Zielona Góra – Rzeszów
10 runda: 2 czerwca (niedziela)
Tarnów – Zielona Góra
Gorzów – Bydgoszcz
Toruń – Gniezno
Częstochowa – Wrocław
Leszno – Rzeszów
6 czerwca (czwartek) – data rezerwowa
9 czerwca (niedziela) – data rezerwowa
11 runda: 16 czerwca (niedziela)
Rzeszów – Toruń
Zielona Góra – Gorzów
Bydgoszcz – Tarnów
Wrocław – Leszno
Gniezno – Częstochowa
23 czerwca (niedziela) – data rezerwowa
12 runda: 29 czerwca (sobota)*, 30 czerwca (niedziela)
Tarnów – Gniezno
Gorzów – Częstochowa
Toruń – Bydgoszcz
Wrocław – Rzeszów
Leszno – Zielona Góra
4 lipca (czwartek) – data rezerwowa
13 runda: 6 lipca (sobota)*, 7 lipca (niedziela)
Tarnów – Rzeszów
Zielona Góra – Wrocław
Bydgoszcz – Leszno
Częstochowa – Toruń
Gniezno – Gorzów
14 runda: 21 lipca (niedziela)
Rzeszów – Gniezno
Gorzów – Tarnów
Toruń – Zielona Góra
Wrocław – Bydgoszcz
Leszno – Częstochowa
25 lipca (czwartek) – data rezerwowa
15 runda: 27 lipca (sobota)*, 28 lipca (niedziela)
Tarnów – Wrocław
Gorzów – Toruń
Bydgoszcz – Zielona Góra
Częstochowa – Rzeszów
Gniezno – Leszno
16 runda: 4 sierpnia (niedziela)
Rzeszów – Gorzów
Zielona Góra – Gniezno
Bydgoszcz – Częstochowa
Wrocław – Toruń
Leszno – Tarnów
8 sierpnia (czwartek) – data rezerwowa
11 sierpnia (niedziela) – data rezerwowa
17 runda: 15 sierpnia (czwartek)
Rzeszów – Zielona Góra
Gorzów – Wrocław
Toruń – Leszno
Częstochowa – Tarnów
Gniezno – Bydgoszcz
18 runda: 18 sierpnia (niedziela)
Tarnów – Toruń
Zielona Góra – Częstochowa
Bydgoszcz – Rzeszów
Wrocław – Gniezno
Leszno – Gorzów
25 sierpnia (niedziela) – data rezerwowa
część finałowa
19 runda: 31 sierpnia (sobota)*, 1 września (niedziela)
(a) 4 w tabeli po cz. zasadniczej – 1 w tabeli po cz. zasadniczej
(b) 3 w tabeli po cz. zasadniczej – 2 w tabeli po cz. zasadniczej
5 września (czwartek) – data rezerwowa
20 runda: 8 września (niedziela)
(a) 1 w tabeli po cz. zasadniczej – 4 w tabeli po cz. zasadniczej
(b) 2 w tabeli po cz. zasadniczej – 3 w tabeli po cz. zasadniczej
12 września (czwartek) – data rezerwowa
21 runda: 14 września (sobota)*, 15 września (niedziela)
(c) zwycięskie drużyny z (a) i (b)
(d) pokonane drużyny z (a) i (b)
19 września (czwartek) – data rezerwowa
22 runda: 22 września (niedziela)
(c) zwycięskie drużyny z (a) i (b)
(d) pokonane drużyny z (a) i (b)
29 września (niedziela) – data rezerwowa
6 października (niedziela) – data rezerwowa
13 października (niedziela) – data rezerwowa
* – na 14 dni przed datą danej rundy zostanie wyznaczony jeden mecz do transmisji telewizyjnej
niekolidujący z rozgrywkami FIM i UEM.
Źródło: www.ckmwlokniarzsa.pl