SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Jastrzębski Węgiel gromi AZS Olsztyn!

Sobota, 17 Listopad 2012 22:58
Jastrzębianie we własnej Hali Widowisko-Sportowej przy Al. Jana Pawła pokonali dzisiaj ósmy Indykpol AZS Olsztyn.

Jastrzębski Węgiel od początku starcia kontrolował przebieg meczu. Już w pierwszym secie na parkiecie pojawił się młody, 16-letni libero - Jakub Popiwczak. Zadebiutował on w PlusLidze podczas meczu w Rzeszowie. Większość piłek jak i w spotkaniu ze Skrą Bełchatów, tak i teraz z AZS-em Olsztyn była kierowana na najmłodszego siatkarza jastrzębian. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:21.

Drugi set to już całkowity pogrom Jastrzębskiego Węgla. AZS nie był w stanie blokować, ani też atakować dobrze w ofensywie. Końcowy rezultat tej części gry to 25:14.

Bardziej wyrównanym pojedynkiem, w którym jastrzębianie nie byli w stanie odskoczyć zespołowi z Olsztyna okazał się ostatni set. Przewaga trzech/czterech punktów była przez cały czas utrzymywana, jednak bez stanowczej dominacji ze strony gospodarzy. AZS próbował cały czas trzymać kontakt punktowy w zasięgu ręki. Do czasu, gdy gra punkt za punkt osiągnęła na tablicy wyników liczbę 24 po stronie Jastrzębskiego Węgla. W tym momencie na zagrywce pojawił się Mateusz Malinowski i swoim uderzeniem zakończył piłką meczową całe spotkanie 3:1.

W końcówce meczu żółtą kartką za niesportowe zachowanie otrzymał szkoleniowiec gości, Radosław Panas.

MVP całego spotkania został Simon Tischer.

Wypowiedzi pomeczowe:

Czarnowski: To co straciliśmy na początku sezonu, chcemy teraz odrobić. Do końca tych rozgrywek mamy cel zdobywać komplety punktów. Z Delectą będzie to bardzo trudne spotkanie. Mecz z Turcją to znany już nam przeciwnik i to będzie naszym atutem do wygrania.

Szarek: Nie potrafimy po osiągnięciu jakiegoś poziomu go utrzymać. Dzisiaj znowu się cofnęliśmy. Mimo, że przegraliśmy, to czuliśmy że idziemy w dobrym kierunku.

KS Jastrzębski Węgiel : Indykpol AZS Olsztyn 3-0 (25:21, 25:14, 25:21)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Czarnowski, Tischer, Bontje, Kubiak, Popiwczak (libero) – Malinowski, Violas, Zbierski.

Indykpol AZS Olsztyn: Hernan, Ferens, Szarek, Sobala, Hain, Krzysiek, Żurek (libero) – Mariański, Skup, Kvalen.

Autor: Mateusz Piechaczek