SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Porażka "Górali" z Cracovią

Piątek, 27 Lipiec 2012 23:08
Porażka
Szlifujący formę przed startem rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali 1:2 w Krakowie, z tamtejszą I-ligową Cracovią. Wszystkie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie.

Premierowa odsłona rywalizacji, ze względu na szybkie tempo oraz ostrą walkę w środku pola, momentami nie przypominała spotkania sparingowego. Po obu zespołach widać było także chęć strzelania goli. Jedni i drudzy od początku meczu próbowali zaskoczyć bramkarza rywali. Ta sztuka nie udawała im się aż do 37. minuty. Ten moment gry okazał się bowiem uwerturą do szaleńczych 180 sekund okraszonych trzema trafieniami. Najpierw dwukrotnie Richarda Zajaca pokonali gospodarze, a konkretnie Krzysztof Danielewicz oraz Bartłomiej Dudzic. Odpowiedź Podbeskidzia była natychmiastowa. Krzysztof Król dośrodkował w pole karne wprost do Roberta Demjana, który z najbliższej odległości dopełnił formalności. Jeszcze przed przerwą podopieczni Roberta Kasperczyka powinni wyrównać, ale znakomitą okazję ku temu zmarnował Fabian Pawela.

W drugiej części meczu emocji nie brakowało, nie padły natomiast bramki, choć oba zespoły stworzyły sobie kilka godnych odnotowania sytuacji strzeleckich. Po stronie Cracovii najbliżej pokonania Mateusza Bąka był Aleksander Suvorov, ale jego piekielnie mocy strzał z dystansu nie znalazł drogi do siatki rywali. "Górale", przede wszystkim za sprawą Kamila Adamka i Lirana Cohena, również próbowali zaskoczyć defensywę "Pasów", jednak podobnie jak ich rywale bez zamierzonego efektu końcowego. Mecz zakończył się więc zwycięstwem gospodarzy, zwycięstwem wywalczonym w rzadko spotykanych okolicznościach.

Cracovia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1