SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Podbeskidzie zremisowało z Flotą

Środa, 18 Lipiec 2012 20:57

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2:2 z I-ligową Flotą Świnoujście prowadzoną przez Ryszarda Kłuska. Bramki dla „Górali” zdobyli niedawno pozyskani przez nich zawodnicy, wypożyczony z GKS-u Tychy Damian Szczęsny oraz słowacki stoper Michal Piter-Bucko.

Podopieczni Roberta Kasperczyka bardzo szybko, bo już w 3. minucie rywalizacji, za sprawą wspomnianego Szczęsnego, objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą drugą bramkę dla Podbeskidzia, po dośrodkowaniu Lirana Cohena ze stałego fragmentu gry, zdobył głową rosły Piter-Bucko.

Goście walczyli ambitnie do samego końca, co w ostatnich fragmentach gry zaowocowało. W 87. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Krzysztof Bodziony, a chwilę później do wyrównania, po indywidualnej akcji, doprowadził Marek Niewiada. W tej sytuacji nie najlepiej zachował się testowany przez sztab szkoleniowy „Górali” Daniel Feruga, który stracił futbolówkę.

Spotkanie rozgrywane w Dankowicach było, jak na mecz towarzyski, momentami bardzo zacięte i ostre, o czym świadczą m.in. dwie czerwone kartki dla podopiecznych Ryszarda Kłuska.

W zespole ze Świnoujścia na placu gry pojawił się Sebastian Olszar, były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Flota Świnoujście 2:2
(2:0)
Bramki: Szczęsny (3 min.), Piter-Bucko (40min.) - Bodziony (87 min.), Niewiada (89 min.)