SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

Trzeci sparing i trzecie zwycięstwo

Piątek, 13 Lipiec 2012 22:54
Podopieczni Roberta Kasperczyka rozegrali w dniu dzisiejszym trzeci mecz kontrolny tego lata. Po raz trzeci odprawili przeciwnika z kwitkiem. Tym razem pokonali 2:1 MFK OKD Karvina.

Bohaterami spotkania zostali zawodnicy, którzy niedawno wzmocnili Górali. W 10. minucie rywalizacji Michal Piter-Bucko wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Damian Chmiela i głową pokonał bramkarza rywali. Chwilę przed przerwą na 2:0 podwyższył kolejny nowy nabytek Bielszczan, Fabian Pawela. Były napastnik II-ligowej drużyny z Żagania wykończył akcję zainicjowaną przez Krzysztofa Króla.

Po przerwie gola kontaktowego z rzutu karnego zdobyli goście. Przewinienie w polu karnym popełnił w tym przypadku autor pierwszego trafienia dla Bielszczan, Piter-Bucko. W kolejnych fragmentach rywalizacji oba zespoły miały swoje bramkowe okazje, ale wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Górale w trzeciej kolejnej grze kontrolnej odnieśli trzecie zwycięstwo w stosunku 2:1.

Z udziału w tym test-meczu kontuzje wykluczyły Bartłomieja Koniecznego, Juraja Dancika oraz Piotra Malinowskiego.

MFK OKD Karvina - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:2)
Bramki dla TSP: Piter-Bucko (10 min.), Pawela (44 min.)

Podbeskidzie: Mateusz Bąk - Marek Sokołowski, Damian Byrtek, Michal Piter-Bucko, Krzysztof Król (63' Mateusz Niechciał) - Sebastian Ziajka (70' Damian Chmiel), Matej Nather, Dariusz Łatka (46' Wojciech Reiman), Damian Chmiel (46' Marcin Siedlarz) - Fabian Pawela (63' Kamil Adamek), Robert Demjan (63' Ivan Ćurić)

źródło: własne/tspodbeskidzie.pl