SilesianSport.pl - wiadomości sportowe ze Śląska

GKS Katowice nie zawiódł i wygrał ze Stomilem!

Środa, 14 Listopad 2012 20:29
Do Katowic przyjechał słabiutki Stomil Olsztyn i kibice GKS-u Katowice nie wyobrażali sobie innego wyniku niż zwycięstwo swojej drużyny.

Mimo tego, że goście zajmują trzecie miejsce od końca tabeli i pewnie do końca sezonu będą walczyć o utrzymanie, narobili sporo problemów Katowiczanom.

Pierwsza połowa zaczęła się niespodziewanie prowadzeniem gości z Olsztyna. Po błędzie obrońców GKS-u, sytuację sam na sam z Sabelą wykorzystał Suchocki i po 10 minutach było 0:1. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać. W 17 minucie sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u, do piłki podszedł Pitry, jego strzał obronił bramkarz Stomilu, jednak dobitka była już skuteczna i dała wyrównanie 1:1. Bramkarz gości za faul w polu karnym dostał czerwoną kartkę, co znacząco wpłynęło na końcowy rezultat.

Na 2:1 podwyższył w 29 minucie, bohater spotkania – Łotysz Deniss Rakels. Wypożyczony z Zagłębia Lubin piłkarz był „gwiazdą’, która zabłysła aż trzy razy. Kolejne jego gole padły w 31 i 90 minucie, dzięki czemu ustrzelił on swojego pierwszego w Polsce hat-trica.

Do 86 minuty przy stanie 3:1 dla gospodarzy, grających w przewadze jednego zawodnika, wszystko było pod kontrolą Katowiczan. Jednak właśnie na cztery minuty przed końcem spotkania, gola kontaktowego zdobył Dominik Kun i przez chwilę powiało niespodzianką. Jednak nadzieje Stomilu na remis umarły w 90 minucie gdy swoją trzecią bramkę strzelił Rakels, w zasadzie kończąc mecz.

Dobre widowisko stworzyli piłkarze obydwu drużyn, dając dużo radości zwłaszcza kibicom gospodarzy. GKS Katowice na dobre zadomowił się w środku tabeli i może skupić się na walce o wyższe pozycje. Stomil Olsztyn będzie musiał szukać punktów w innych meczach, chcąc skutecznie walczyć o utrzymanie.

4:2 Deniss Rakels 90’

GKS Katowice: Witold Sabela - Michal Farkaš, Mateusz Kamiński, Adrian Napierała,Bartłomiej Chwalibogowski (66' Bartosz Sobotka) - Alan Czerwiński,Grzegorz Fonfara, Rafał Kujawa, Przemysław Pitry, Marcin Pietroń (75' Krzysztof Wołkowicz) - Deniss Rakels (90' Mateusz Mazurek).

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Rafał Remisz -Łukasz Suchocki, Michał Glanowski (60' Dominik Kun), Łukasz Jegliński, Mindaugas Kalonas(16' Tomasz Ptak), Radosław Stefanowicz (83' Paweł Łukasik) - Szymon Kaźmierowski.

Autor: Piotr Pajewski